Środki pomocowe z Unii Europejskiej szansą dla polskich przedsiębiorców

Dotacje unijne dla wielu przedsiębiorców stanowią realną szansę na pozyskanie środków dla swojej firmy. Działa aktualnie wiele programów pomocowych w ramach, których ubiegać się można o dofinansowanie ze środków unijnych. Wbrew pozorom często właśnie liczba aktywnych programów przysparza beneficjentom poważnych problemów dotyczących już samego wyboru odpowiedniego programu i działania w ramach, którego zamierzają ubiegać się o dotacje.

Dotacje unijne dla wielu przedsiębiorców stanowią realną szansę na pozyskanie środków dla swojej firmy

Autor zdjęcia: Orange County Archives

Do tego dochodzą dalsze trudności ze sporządzeniem odpowiedniego biznes planu i skompletowaniem niezbędnej dokumentacji. Bardzo często przedsiębiorcy zniechęcają się właśnie tymi trudnościami natury formalnej, rezygnując w ogóle ze skorzystania z takiej możliwości.

Tymczasem, pamiętać należy o tym, że dotacje bardzo często są swoistym motorem napędowym, aktywizującym całe przedsiębiorstwo do rozwoju. Środki pomocowe przeznaczane mogą być, bowiem na:

  • modernizację firmy,
  • przebudowę linii produkcyjnej,
  • zakup nieruchomości na potrzeby działalności,
  • zakup maszyn i innych środków trwałych,
  • i tym podobne.

Fachowa pomoc przy pozyskiwaniu dotacji unijnych

Biorąc pod uwagę ilość korzyści, jakie niosą za sobą dotacje, zdecydowanie warto podjąć trud związany z możliwością ich uzyskania. Warto także zdecydować się na fachową pomoc w uzyskaniu dotacji. Wsparcie takie z pewnością ułatwia przedsiębiorcom przebrnięcie przez formalności związane zarówno z pozyskaniem dotacji, jak też i z ich właściwym rozliczeniem.