Czy freelancer może liczyć na dotację?

Każdy chce jakoś zarabiać. Każdy z nas szuka, więc metod, dzięki którym będziemy w stanie jakoś zaistnieć i które zapewnią nam fundusze, dzięki którym jesteśmy w stanie się utrzymać i realizować swoje cele.

Korzyści z dotacji dla freelancera

Dotacje dla firm są bardzo atrakcyjne dla wszystkich przedsiębiorców

Autor zdjęcia: markus spiske

Dotacje dla firm są bardzo atrakcyjne dla wszystkich przedsiębiorców. Nie inaczej jest z freelancerami. Osoby takie, pracujące najczęściej na umowę o dzieło mają dzięki nim szansę na założenie normalnej firmy. A pozyskane w ten sposób pieniądze można, bowiem zakupić niezbędny sprzęt służący, a przede wszystkim mogą skorzystać z transparentnego rozliczania się z Urzędem Skarbowym i Zakładem Ubezpieczeń Społecznych w ramach prowadzonej przez siebie działalności.

Biorąc pod uwagę koszty związane z prowadzeniem swojej firmy, też nie jest wcale tak źle, bowiem przez pierwsze dwa lata można liczyć na obniżoną składkę zusowską. Nieocenione jest za to poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji zawodowej. Dodatkowo nawet, jeśli firma przetrwa na rynku tylko rok – zakupionego z dotacji sprzętu nie trzeba zwracać.

Aby jednak zdecydować się na ten krok, trzeba mieć w miarę stabilne dochody i stałe zlecenia (z czegoś w końcu trzeba płacić składki i odprowadzać podatki). Z pewnością warto ją jednak rozważyć, ilość korzyści jest tu, bowiem znacząca.