Chcesz pozyskać dofinansowanie? To prostsze niż myślisz

Chcesz skorzystać ze środków unijnych, przeznaczonych na finansowanie jednak przeraża Cię ilość dokumentów, które musisz przygotować? Plan gospodarki niskoemisyjnej to nie lada wyzwanie biorąc pod uwagę fakt, że aby go stworzyć potrzebujesz wielu konkretnych informacji, opartych na analizie badań dotyczących zużycia energii a także emisji gazów cieplarnianych na danym terenie.

Plan gospodarki niskoemisyjnej to nie lada wyzwanie biorąc pod uwagę fakt, że aby go stworzyć potrzebujesz wielu konkretnych informacji, opartych na analizie badań dotyczących zużycia energii a także emisji gazów cieplarnianych na danym terenie

Autor zdjęcia: marc falardeau

Kiedy już zdobędziesz wszystkie takie informacje, będziesz musiał stworzyć plan, który je w stu procentach zobrazuje. I to być może najtrudniejsza część zadania, jeżeli masz problem z wyrażaniem swoich myśli na papierze.

Później zostanie już tylko odpowiednie przeszkolenie pracowników, a także reklama Twojego planu na terenie gminy, która stara się o dofinansowanie.

Sporo tego wszystkiego. Ale nie wszystko musi być na twojej głowie. Możesz zatrudnić firmę, która zrobić za Ciebie wszystko, prawie od A, do Z.

Czym zajmuje się taka firma?

Przede wszystkim opracowaniem całego planu, ale również samym przygotowaniem wniosku na konkurs, w którym chcesz wziąć udział.

Firma, wykona również za Ciebie całą bazę emisji i sprawdzi jakie jest wykorzystanie energii oraz jej emisja na terenie Twojej gminy.

Planem gospodarki niskoemisyjnej także nie będziesz musiał się przejmować, bo to firma również zrobi za Ciebie. Przeprowadzi także szkolenia wśród pracowników i wspomoże promocję planu gospodarki niskoemisyjnej na Twoim terenie.

Jeżeli chcesz zaoszczędzić czas potrzebny na zebranie informacji oraz przygotowanie takiego planu, zlecenie zadania takiej firmie będzie strzałem w dziesiątkę.

Co zrobić, by dokonać formalności?

Przede wszystkim najpierw skontaktuj się z wybraną firmą. Na początek wystarczy kontakt telefoniczny, w trakcie którego ustalicie pierwsze szczegóły.

Nie będziesz musiał dopasowywać zakresu projektu do terenu, na którym działasz, pracownik firmy zrobi to za Ciebie. Następnie przygotuje harmonogram działania, a później również szczegółowo wyceni swoją usługę.